Szerethető közösségi média használat

Te miért irigyelted magad utoljára?

Mit gondolsz, a közösségi médiából érkező üzenetek milyen hatást gyakorolnak arra, ahogy aznap az életedet és magadat látod?

Mennyire tudatosul benned, hogy ahogy aznap látod magad, milyen hatással van arra, ahogy a nap további részében ÉRZED magad?

A közösségi médiában megjelenő (szépség)ideálok természetestől merőben elütő mintáihoz való hasonlítás könnyen frusztrációt, elégedetlenséget, szorongást válthat ki. Rontja az önértékelést, hatással lehet a viselkedésre, az általános közérzetre. Súlyosabb esetben mindez a testkép és az evés zavaraihoz, az életünkkel való általános elégedetlenséghez is vezethet.

Gondoltál már erre a reggeli kávé melletti Instázáskor?

A közösségi média az eredeti célja szerint, lehetőséget ad a kreatív összekapcsolódásra – nem pedig a valóság szándékolt elferdítésére. Mégis, mintha inkább a szakadékot mélyítené a felhasználók között. Azonban! Nem csak a közösségi média felelős azért, ahogy az életünkben, a testünkben érezzük magunkat. Szerencsére nekünk is van ráhatásunk arra, hogy milyen ingereket engedünk be, miket tudatosítunk magunkban.

Ugyanakkor teljességgel meg tudom érteni, hogy a teljes közösségi média nélküliség csak kevesek kiváltsága. Sokaknak ez az egyetlen lehetősége a mindennapi kapcsolattartásra, információ megosztásra, hozzáféréshez. A megoldás azért nem a teljes absztinencia, mert azzal a használatból származó pozitív előnyöket is kiiktatjuk.

A kutatások azt mutatják, hogy már egy hét távol a közösségi médiától, növeli a saját élettel való elégedettséget, a szubjektív boldogság érzését. Ugyanakkor csökkenti a másokkal való összehasonlítást és az úgynevezett „közösségi média-irigység” érzését.

De vajon, hogyan hat a saját pszichés jólétünkre, amikor azt olvassuk a kommentekben, hogy valaki, hasonló testalkattal mint a miénk egy kötözött sonka? Reagálunk mi ezekre? És ha igen, hogyan? Tovább adjuk ezeket a feszültségeket mi is? Vagy az, hogy ha azt látjuk, hogy mindenki más az álom lakásában éli az álom életét, az álom párkapcsolatával és munkájával. Vajon csak köztünk vannak konfliktusok? Csak nálunk szalad a lakás?

Oh, dehogy!

És vajon, ezek a külső ingerek hogyan határozzák meg azt, ahogy később a mérlegen állva, vagy a villamoson, a mi kevésbé álom munkahelyünk felé tartva magunkkal beszélünk? Mennyi tudatosodik mindebből bennünk? Lehet, hogy hiába vesszük meg a legtrendibb „élet kiegészítőket”, egyik sem fogja meghozni AZT a bizonyos érzést?

Sajnos korunk kultúrájának megváltoztatására sokszor csak nüansznyi esélyünk lehet. Arra azonban, ahogy mi ebben a kultúrában élünk, szinte teljes fennhatósággal bírunk. A megoldás így nem a teljes kivonulás, hanem mindig a SZÁMODRA megfelelő használat.

A magad szintjén mindig változtathatsz!

A változáshoz azonban közelebb kell kerülnöd magadhoz, őszintének kell lenned magaddal.

Ehhez az önmagadhoz való közelebb lépéshez, őszinteséghez szeretnélek, az online mentálhigiénés támogatást nyújtó levelezés lehetőségével hozzásegíteni.

Levelezéseink aktív, szakmailag támogatott önismereti munkához biztosítanak lehetőséget. Ez segíthet hozzá ahhoz, hogy tisztább, tudatosabb fejjel használd a közösségi médiát és megtaláld AZT a valamit, AZT az érzést, amit keresel.

A SAJÁT életeddel való elégedettség érzését.

A mentálhigiénés támogatásról bővebben a „Részletek” menüpontok alatt olvashatsz. Ha pedig megjött a kedved ahhoz, hogy írj, akkor hoztam egy kis segítséget a „Felkészülés az első levélre„.

Szeretettel várom a megkeresésed a tamogatas@vanakinekelmondhatod.hu e-mail címre.
Direkt üzenetküldő funkcióért kattints az ELÉRHETŐSÉGEIM aloldalamra, ahol azonnal megteheted az első lépést! A szolgáltatás igénybevétele a levélváltások számától függetlenül ingyenes és az is marad.